Vali Çiçek’ten Afyon’da Her Ev Bir Okul projesi

Afyonkarahisar Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, Afyon’da hayat geçecek olan “Afyon’da Her Ev Bir Okul” kampanyasıyla ilgili açıklamada bulundu.

Afyonkarahisar Valiliği İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü, yaptığı açıklamada: “Büyüme, kalkınma ve aydınlık bir istikbalin eğitimle mümkün olacağını her fırsatta dile getiren Vali Gökmen Çiçek, çocukların öğrenme azmine katkı sağlamak, onlara eğitim hayatlarında destek olmak için yoğun çaba sarf ediyor” ifadelerine yer verdi.

Valilik öğrencileri yalnız bırakmadı

Açıklamada, Afyonkarahisar Valiliği’nin yeni ve öncü projelerinden biri olan “Afyon’da Her Ev Bir Okul” kampanyası ile il genelinde maddi durumu yetersiz aileler için öğrencilerin çalışma ortamlarını iyileştirerek eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak, onların mutluluğunu ve motivasyonlarını arttırmak amacıyla çalışma masası, sandalyesi ve kitaplık hediye edileceği belirtildi.Açıklamanın devamı ise şu şekilde: “Afyonkarahisar’ın eğitimde hak ettiği konuma gelmesi ve her öğrencinin eşit şartlarda eğitim alabilmesi için çalışmalara başlayan Vali Gökmen Çiçek, eğitim evde başlar düşüncesiyle öğrencilere çalışma masası, sandalyesi, kitaplık temin edileceği  ‘Afyon’da Her Ev Bir Okul’ projesini başlattı.

Vali Çiçek'ten Afyon’da Her Ev Bir Okul projesiProjeye tam destek

Vali Gökmen Çiçek’in sosyal medya hesabından ‘Afyonkarahisar’ da evlerinde çalışma ortamı olmayan öğrenci kalmasın istiyoruz. Kaymakamlarımız, Milli Eğitim Müdürlerimiz sahadalar. Maddi durum yetersizliği nedeniyle çalışma masası ve kütüphanesi olmayan öğrencimiz kalmayacak. Ve projemize başlıyoruz’ sözleriyle eğitim alanında yürekleri ısıtan bu projenin tanıtımını yapması ile birlikte projeye yurt içi ve yurt dışından çok sayıda destek mesajı geldi.

Pandemi döneminde devlet-millet işbirliğinin en güzel örneklerinden birini teşkil eden eğitime destek projesi ile yüce gönüllü halkın dayanışma ve yardımlaşma kültürünü yaşatması ve devam ettirmesi de projenin önemli sonuçlarından biri olarak hafızalarda yer alacaktır.Pandemi döneminde hiçbir öğrenci eğitimsiz kalmayacak

‘Afyon’ da Her Ev Bir Okul’ düşüncesiyle il merkezi ve 17 ilçede hayata geçirilen bu anlamlı proje, bütün dünyayla birlikte ülkeyi de etkisi altına alan Covid-19 salgınının eğitim dünyası üzerindeki etkilerini azaltmayı, geleceğin teminatı olan öğrenciler için evlerinde uygun çalışma ortamları oluşturarak eğitimin her yerde ve her şartta devam edebileceğini göstermeyi hedeflemektedir.

Büyük ilgi ve destek gören Afyon’da Her Ev Bir Okul Projesi kapsamında maddi imkanı bulunmayan çocuklar için çalışma masası, kitaplık ve kırtasiye malzemelerinden oluşan setler hazırlanacak ve evlerinde daha iyi bir çalışma ortamı sağlanmış olacaktır. Projeden yararlanacak öğrencilerin tespiti Sosyal Yardımlaşma Vakıflarımız, Milli Eğitim Müdürlüklerimiz ve muhtarlarımızın koordinesinde gerçekleştirilecektir.

Vali Çiçek'ten Afyon’da Her Ev Bir Okul projesi

Çiçek: “Her zaman yanlarında olacağız”

Projenin tüm öğrencilere hayırlı olmasını dileyen Vali Çiçek ‘Afyonkarahisar’da eğitimin niteliğinin artırılması, çocuklarımızın geleceğe daha emin adımlarla ilerleyebilmesi ve çok yönlü bir şekilde kendilerini her alanda geliştirmesi adına önemli çalışmalar planlıyoruz. “Afyon’da Her Ev Bir Okul” projesi ile çocuklarımızın çalışma ortamlarını iyileştirmeyi, gönül dünyalarını zenginleştirmeyi, onların yüzlerini gülümsetebilmeyi ve bu ülke için faydalı nesiller olmaları için onlara olanak sağlamayı hedefliyoruz. Çocuklarımızın mutluluğu her şeye değer diye düşünüyoruz. Onların nitelikli bir eğitim alması ve başarı düzeylerinin artması adına her zaman yanlarında olacağız’ dedi.”

Vali Çiçek'ten Afyon’da Her Ev Bir Okul projesi

 Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.