Jetlerin hocasından flaş açıklama! Zor günleri atlattık

Afjet Afyonspor Teknik Direktörü Özgür Zengin, takımdaki eksik oyuncuların da bu süreci atlatmaları ile daha iyi futbol oynayan, coşkulu bir takım görüntüsüne bürüneceklerini söyledi.

Sezonun ikinci galibiyetini geçtiğimiz hafta Niğde Anadolu Futbol Kulübü karşısında alan Afjet Afyonspor’un teknik direktörü Özgür Zengin, maçtan sonra yaptığı açıklamada, takım olarak her geçen gün daha iyi mücadele ortaya koyduklarını ifade etti.

Önceki hafta deplasmanda İnegölspor ile oynadıkları karşılaşmanın özellikle ilk yarısında bunun sinyallerini verdiklerini belirten Özgün Zengin, “Bugünkü maçın zor geçeceğini biliyorduk. Biliyorsunuz Niğde Anadolu Futbol Kulübü, Altınordu’nun bir proje takımı. İyi bir altyapısı olan, genç, dinamik, koşan, basan bir takım görüntüsü vardı. Her ne kadar 5 puanı olsa da bu sizi kesinlikle aldatmamalıdır. Biz de hazırlıklarımızı buna göre yaptık ama kadro derinliğimizde çok ciddi sıkıntılarımız vardı. Cezalı ve sakat oyuncularımız vardı ve maça 17 kişi ile çıktık. Tabii bunların hiçbir bahane olamaz. Bizim kazanmaktan başka çaremiz yoktu. Oyuncularımız hafta içerisinde gerçekten maça iyi konsantre oldular ve hazırlıklarımızı da ona göre yaptık. Aslında biz geçen hafta İnegöl maçının ilk yarısında da bunun sinyallerini vermiştik. İyi oynayacağımızın ve mücadele edeceğimizin, en azından gücümüzü sonuna kadar sahaya yansıtacağımızın sinyallerini vermiştik. Bundan sonra daha iyi bir Afyonspor bizi bekliyor. Daha iyi futbol oynayan, daha coşkulu bir takım görüntüsüne bürüneceğiz. Özellikle sakatlarımız ve cezalı oyuncularımızın bu süreci atlatmaları ile daha iyi bir takım olacağız. Artık zor günleri atlattık” diye konuştu.Genç oyuncularımıza güvenimiz sonsuz

Daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Teknik Direktör Özgün Zengin, “Genç oyuncular bu fikstürde forma şansı bulabilecek mi?” sorusuna ise şu yanıtı verdi:

“Benim özelliğim genç ve dinamik, koşan bir takım yaratabilmek. Normalde kadromuzun içerisinde 4 tane altyapıdan oyuncumuz vardı. Bu oyuncuları aslında ocak ayı gibi hazırlayıp takıma monte etmeyi planlıyordum. Ama genç oyuncularımızdan Anıl, hazır olduğunun sinyallerini, görüntüsünü antrenmanlarda bize gösterdi. Geçen hafta da İnegöl maçında ‘Seni oynatacağım, hazırlan’ dedim ve hem İnegöl maçında hem bugün iyi bir mücadele ortaya koydu. Yani şunu söyleyebilirim ki futbolda yeni bir stoper geliyor. Biliyorsunuz özellikle üst liglerde sol ayaklı stoper tercih ediliyor. Anıl da bu fiziği sol ayağı ile topu kullanabilen ve 18 yaşında bir delikanlı. Umarım yolu açık olur. Biz Anıl’a da Polat’a da güveniyoruz. Ayrıca geçen hafta U19 takımından 4 oyuncu daha kadromuza dahil ettik. Onları da yavaş yavaş hazırlamaya çalışıyoruz. Bir yandan ligde yarışırken diğer yandan bu genç oyuncularımızı kazanmamız gerekiyor.”

1 yorum yapılmış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.