Yunan polisi göçmenleri öldürüyor!

27 Şubat’ta Suriye’nin İdlib kentinde meydana gelen hain saldırı sonucu 33 şehit ve 32 yaralımız olmuştu. Bu gelişmelerin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ülkemizde bulunan göçmenler için kritik bir karar alarak Avrupa sınır kapılarının açıldığını ve artık kapatmayacağını duyurmuştu. Bu açıklamanın ardından binlerce denetimsiz göçmen sınır kapılarına dayanmıştı. Bu geçişlerden en çok etkilenen Yunanistan ve Bulgaristan oldu. Yunanistan göçmenlere sert tedbirler uygularken bugün İpsala sınır kapısında, Yunan polisinin bir göçmeni öldürdüğü haberi geldi.

BBC Dünya Merkezinden İstanbul merkezli çalışan gazeteci Mughira Al Sharif, Twitter’dan paylaştığı mesajda, Halepli olduğunu belirttiği Ahmed Ebu Emad’ın bu sabah 09.07’de İpsala yakınlarında boğazından vurularak öldürüldüğünü iddia etti. BBC’den Mughira Al Sharif’in haberine göre; Ebu Emad’ın cenazesi Türkiye’ye getirildi.

BBC Dünya Servisi’nden Mughira Al Sharif, Suriyeli göçmen Ahmed Ebu Emad’ın Yunanistan’a geçmeye çalışırken Yunan Sınır Güvenliği tarafından öldürüldüğünü yazdı. Reuters’a konuşan Türk yetkililer, BBC muhabirinin iddiasını doğruladı.Kaynaklar: ‘Haber doğru!’

Sözcü Gazetesinin son dakika haberine göre, görüntülerin sosyal medyada yayınlanmasının ardından Reuters, sınırda Suriyeli bir gencin yaşamını yitirdiğini doğruladı.

Ajansa konuşan Türk kaynaklar, Yunan güvenlik güçlerinin ateş açması sonrasında Suriyeli bir gencin yaşamını yitirdiğini söyledi.Bir çocukta Midilli’de öldü

Reuters haber ajansı ayrıca Midilli Adası açıklarında boğulan bir çocuğun cansız bedeninin çıkarıldığını yazdı.

Midilli açıklarında botları alabora olan 47 göçmenin Yunan Sahil Güvenliği tarafından kurtarıldığı, bir çocuğun ise hayatını kaybettiği belirtildi.Türkiye kapıları kapatmayacak

Reuters’a konuşan bir Yunan polis yetkilisi, dün sabahtan bu yana en az 1000 göçmenin Ege adalarına geçtiğini belirtti.

Ankara yönetimi, 27 Şubat’ta Suriye’nin İdlib kentinde 33 askerimizin rejim güçlerinin saldırısı sonucu şehit düşmesinin ardından ülkede bulunan sığınmacıların Avrupa’ya geçmelerine izin vereceğini açıklamıştı.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki STK Temsilcilerini kabulünde yaptığı konuşmada ise konuyla ilgili açıklamalar yaparak, Avrupa’nın da bu yükü alacaklarını söyledi. Erdoğan yaptığı konuşmada, “Kapıları açarız dedik, bunlar bizi hafife aldı. Kapılar açılınca da telefon üstüne telefon geliyor. Sizler de bu yükü alacaksınız” dedi.

 Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.