Yüntaş Avrupa Kupalarında Afyonkarahisar’ı temsil etmeyi hedefliyor

Sezonun ilk maçında güçlü rakibi Halkbank’ı zorlamasına rağmen sahadan 3-1 yenik ayrılan Afyon Belediye Yüntaş’ın teknik patronu Burak Hascan, ilk 8 takım arasına girip Avrupa Kupalarında oynama hedefinden bir sapma olmadığını ve bunu başaracaklarını söyledi.
Yüntaş Avrupa Kupalarında Afyonkarahisar’ı temsil etmeyi hedefliyor

AXA Sigorta Efeler Voleybol Ligi’nin açılış maçında Halkbank’ın konuğu olan ve özellikle üçüncü sette ortaya koyduğu büyük mücadele ile rakiplerine gözdağı veren Afyon Belediye Yüntaş, Çarşamba gününü dinlenerek geçirdi. Afyon Belediye Yüntaşlı oyuncular bugünden itibaren Arkas maçının hazırlıklarına başlayacaklar.

Yüntaş Avrupa Kupalarında Afyonkarahisar’ı temsil etmeyi hedefliyorAnkara deplasmanında Halkbank ile oynadıkları ilk karşılaşma sonrası Gazete 3’e açıklamalarda bulunan Afyon Belediye Yüntaş Antrenörü Burak Hascan, ilk dört haftanın kendileri için biraz zorlu geçeceğini hatırlatarak, “Deplasmanda ligin güçlü takımlarından Halkbank ile oynadığımız sezonun ilk maçında güzel bir mücadele ortaya koyduk. Bilindiği gibi bu sezon takımımıza 14 yeni oyuncu katıldı ve bu oyuncuların önümüzdeki haftalarda uyum sağlamaları ile sahada daha güçlü olacağımıza inanıyorum. Ayrıca kadromuzda üç tane güçlü yabancı oyuncumuz var. Bu oyuncularımız da uyum sürecini atlattıktan sonra sporseverlere daha keyifli maçlar izleteceğiz. Yeni bir takım olmamıza rağmen Halkbank karşısında ortaya koyduğumuz oyundan memnunum” dedi.

 Yüntaş Avrupa Kupalarında Afyonkarahisar’ı temsil etmeyi hedefliyorLigin ikinci maçını 16 Eylül Çarşamba günü Prof. Dr. Veysel Eroğlu Spor Salonu’nda Arkas ile oynayacaklarını ifade eden Burak Hascan, “Halkbank maçından sonra oyuncularımız Çarşamba gününü dinlenerek geçirdiler. Bugünden itibaren Arkas maçının hazırlıklarına başlayacak ve sezonun ilk maçında gözlemlediğimiz hataları gidermeye çalışacağız. Antrenmanlarda özellikle servis atışlarına ağırlık verecek ve kendi sahamızda oynayacağımız Arkas maçını kazanarak ilk galibiyetimizi alabilmek için sahaya çıkacağız” diye konuştu.

Genç teknik adam Burak Hascan, sezon sonunda ilk 8 takım arasına girip Avrupa Kupalarında Türkiye’yi ve Afyonkarahisar’ı temsil etmeyi hedeflediklerini de sözlerine ekledi.

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.