Yurdun iç ve doğu kesimlerinde hava sıcaklıkları artıyor

Türkiye'nin iç ve doğu kesimlerde hava sıcaklıklarının 1 ile 3 derece artacağı tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıkları yurdun bazı bölgelerinde artıyor. Mevsim normalleri üzerine çıkan, ancak son günlerde biraz normal seviyelere dönen sıcaklıklar yine yükselecek. Yetkililer sıcaklıkların böylesine yükseldiği dönemlerde kalp, şeker ve tansiyon gibi kronik hastalığı olan vatandaşları özellikle öğle saatlerinde dışarı çıkmamalarını önerdi. Ayrıca bu tip sıcak havaların orman yangınları için de tetikleyici olabileceği de belirtildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, bugün ülke genelinde yağış beklenmiyor. Hava az bulutlu ve açık olacak.Hava sıcaklıklarının iç ve doğu kesimlerde 1 ile 3 derece artması, ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyretmesi öngörülüyor.

Marmara Bölgesi’nde az bulutlu ve açık hava bekleniyor

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan son tahmin ve değerlendirmelere göre, Edirne ve Kırklareli çevrelerinde parçalı ve yer yer çok bulutlu havanın hakim olması bekleniyor.Bölge genelinde az bulutlu ve açık hava öngörülürken sıcaklıkların mevsim normalleri civarında olacağı tahmin ediliyor.

Rüzgar, bölgede kuzey ve kuzeydoğu yönlerden orta kuvvette, zaman zaman 30 ila 50 kilometre hızla kuvvetli esecek.

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.