icsayfa

Zafer Kalkınma Ajansı’ndan 42 projeye 30 milyon TL destek

Zafer Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı Vali Gökmen Çiçek,  Ajansın Yönetim Kurulu Toplantısı’nda yaptığı açıklamada, “Çalışmalarımızı daha da arttırarak illerimizin ve ülkemizin sürdürülebilir kalkınmasına ve vatandaşlarımızın refah düzeyinin artmasına katkı sağlamaya devam edeceğimiz bir yıl olmasını dilerim” dedi.
Zafer Kalkınma Ajansı'ndan 42 projeye 30 milyon TL destek

Zafer Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu Toplantısı Ajans Yönetim Kurulu Başkanı Vali Gökmen Çiçek başkanlığında Akrones Termal Otel’de yapıldı. Toplantıya Ajans Yönetim Kurulu Başkanı Vali Gökmen Çiçek,  Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Kütahya Valisi Ali Çelik, Uşak Valisi Funda Kocabıyık, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, İl Genel Meclisi Başkanı Burhanettin Çoban, Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, Uşak İl Genel Meclisi Başkanı Nuri Demir, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, KÜTSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmet Özotraç katıldı.

42 PROJEYE 30 MİLYON TL DESTEK

TEKNOFEST’in Afyon, Kütahya, Uşak’ta yapılmasını istiyoruz

Toplantının başlangıcında konuşan Vali Çiçek,  Turizm Altyapısının Geliştirilmesi Mali Destek Programı ve Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı adıyla toplam 30 Milyon TL bütçeli 2 mali destek programıyla ilgili olarak 99 adet projenin sonuçlarının değerlendirileceğini söyledi. Vali Çiçek, TEKNOFEST’in 2022 yılında Zafer’in kazanıldığı topraklarda  yapılması konusunda yapılması gereken çalışmaların görüşüleceğini belirtti. Vali Çiçek’in konuşmasının ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti.

Desteklenen projeler açıklandı

Toplantı sonrası projelere ilişkin olarak destekleme miktarları açıklandı. 2020 PTÇ kapsamında 42 projeye 30 milyon TL destek sağlanacak. Eş finansman ile birlikte toplam 45,8 milyon TL’lik yatırım bölgeye kazandırılacak. MEGDEP kapsamında 27 projeye 11 milyon TL destek verilecek ve mesleki eğitime yönelik toplam 12,9 milyon TL’lik yatırım yapılacak. TAGDEP kapsamında ise 15 projeye 19 milyon TL destek verilecek ve turizme yönelik toplam 32,9 milyon TL’lik yatırım yapılacak.

2020 Yılının Proje Teklif Çağrısı İstatistikleri,  MEGDEP Başarılı Projeler Listesi ve TAGDEP Başarılı Projeler Listesi şu şekildedir:

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.