Zeybek Tuttuğunu Koparıyor

Afyonkarahisar Belediyesi ile Vakıflar Bölge Müdürlüğü arasında bir süredir polemik konusu olan 2. Vakıf İşhanı ile ilgili ilginç bir gelişme yaşandı. İşhanının Belediye tahsisinin yapılması düşünülürken Belediye burayı yıkıp 2 katlı Millet Kütüphanesi yapacak

Afyonkarahisar merkezinde yer alan 2. Vakıf İşhanını Afyonkarahisar Belediyesine alarak burayı Zafer Meydanına katmak isteyen Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ODAK’a yaptığı açıklamada, “Biz Vakıflar Bölge Müdürü ile anlaşırsak 2. Vakıf İşhanını Zafer Meydanına katacağız. Böylelikle Zafer Meydanımızı büyütmüş ve genişletmiş olacağız. Bununla ilgili çalışmalarımız sürüyor” demişti. Vakıflar Bölge Müdürü Ahmet Aydın’da yine ODAK’a yaptığı açıklamada, “Biz anlaşma taraftarıyız. Kamulaştırıp bedelini ödesinler veya bize binanın değerinde yer versinler” demişti.

Meydana Kütüphane Yapalım

Yaşanan bu gelişmelerin ardından 2. Vakıf İşhanının güçlendirilmesi için ihale yapılmıştı. ODAK’ın edindiği bilgilere göre işhanı ile ilgili yeni gelişmeler yaşandı. Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy’u, Belediye Meclis üyesi Hasan Hüseyin Karacak ile beraber makamında ziyaret eden Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, genel müdürden işhanını istedi. Başkan Zeybek, Genel Müdür Ersoy’dan, “Bize 2. Vakıf İşhanını verin, biz burayı yıkıp 2 katlı Millet Kütüphanesi yapalım. Şu anda yıkım kararı bulunan Gedik Ahmet Paşa Halk Kütüphanesi’ni yıkın güzel bir bina yapın ve sizde buraya geçin” isteğinde bulundu. Verimli geçen görüşmeden sonra daha önce güçlendirme ihalesi yapılan 2. Vakıf İşhanı ile ilgili bu ihale Genel Müdür Ersoy’un talimatı ile iptal edildi. Herhangi bir aksilik yaşanmazsa 2. Vakıf İşhanı Afyonkarahisar Belediyesine geçecek. 

Ahmet IŞIK/ODAK ÖZEL

Henüz yorum yapılmamış.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Gizlilik Politikası koşullarını kabul ediyorum.